Drugi Tydzień Kwietnia - Cztery żywioły (12.04 - 16.04)

W tym tygodniu - bogaty i wartościowy temat. Otóż porozmawiamy sobie o czterech żywiołach. Powietrze - hmmm... po co nam powietrze? Oddychamy nim, to mieszanina gazów i aerozoli składająca się na atmosferę ziemską.

Ogień - dzięki niemu możemy się ogrzać, przygotować ciepły posiłek i ciepłe picie - jest dla nas bardzo ważny, a umiejętność jego wykorzystania to wielki krok dla ludzkości :)

Ziemia - jest dla nas bardzo ważna - na niej i dzięki niej żyjemy - z niej rosną drzewa, które dostarczają nam tlenu, ziemia to plony, które jemy, a bez jedzenia nie da się żyć.

Woda - co tu dużo mówić - bez wody nie ma życia! Pijemy ją, myjemy się i wszystko czego używamy, 60% masy ludzkiego ciała to woda...

Zapraszamy do wysłuchania piosenki Cztery żywioły - Kinder Niespodzianka - przybliży Wam temat żywiołów:

Przygoda z żywiołami to świetna sprawa - ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy :)
Komunikat 2021-04-11, 21:50 | autor: Hanna Pietraszko