Czwarty Tydzień Marca - Zwierzęta na wiejskim podwórku (25.03 - 29.03)

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o tym, co słychać na wiejskim podwórku: co gra, co gada, co śpiewa...

Porozmawiamy sobie na temat gospodarstwa, domów zwierząt. Pomówimy o odgłosach wiejskiego podwórka i o prezentach, jakie dostajemy od wiejskich zwierząt. A pani opowie nam skąd bierze się ser ';)

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby utrwalić wiadomości o zwierzętach gospodarczych, możecie Państwo wybrać się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Warto odwiedzić takie miejsce, w którym gospodarz oprowadzi po całym gospodarstwie, pokaże jak żyją zwierzęta i jak należy się nimi opiekować.
W domu możecie Państwo przeglądać wspólnie z dziećmi albumy, książki i filmy związane z tematyką rolniczą. Dzieci powinny próbować czytać proste teksty z poznanych liter. Warto w codziennych sytuacjach ćwiczyć dodawanie elementów w zakresie 10.
Komunikat 2019-03-25, 18:32 | autor: Hanna Pietraszko