Programowanie Przyjazne Dziecku w "Słoneczkach"

We czwartek 22.03.2018 r. w Naszym Przedszkolu odbyły się fantastyczne zajęcia - "Programowanie Przyjazne Dziecku", które mają na celu wprowadzić dzieci w świat programowania i nowych technologii.

Klub Młodych Programistów
W ramach akcji „PROGRAMOWANIE PRZYJAZNE DZIECKU”

Nowy i innowacyjny program zajęć stworzony przez firmę KochamRoboty ma na celu wprowadzenie podstaw programowania wśród dzieci w wieku od 4 do 7 lat w aktywny i ciekawy sposób. Zajęcia zawierają elementy ruchowego zaangażowania dzieci poprzez wykonywanie zadań na specjalnych planszach edukacyjnych, ale nie tylko.
Dodatkowo program wzbogacony jest w elementy gier i zabaw z językiem angielskim wprowadzających słownictwo ogólne jak i specjalistyczne z zakresu programowania, ale wszystko to w przyjazny i nowatorski sposób opracowany specjalnie dla najmłodszych. Ponieważ nie ma programowania bez podstaw matematyki, program został urozmaicony o elementy gier matematyczno-logicznych, które stanowią świetne uzupełnienie zajęć.
Nie zabraknie oczywiście nowych technologii,ponieważ w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich.

Mamy w planach uruchomienie takich zajęć dla Naszych Starszych Przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii ';)
Relacja 2018-03-27, 21:48 | autor: Hanna Pietraszko