Dzień Misia w Słoneczkach ';)

Dziś w Naszym Przedszkolu wielkie święto ';)

Świętowaliśmy Światowy dzień Pluszowego Misia ';)

Bawiliśmy się wspólnie z Naszymi Misiami przyniesionymi z domu - tańczyliśmy, śpiewaliśmy dla nich Sto Lat (przecież w końcu to urodzinki każdego Misia ';) Bujaliśmy je na pięknej kolorowej chuście animacyjnej, a nawet piekliśmy Misiowe ciasto... ale było wesoło i miło.

A jakby atrakcji było mało odwiedził Nas Miś Puchatek ze swoją przyjaciółką Pszczółką - z nimi również tańcowaliśmy, przytulaliśmy się, rozmawialiśmy, a na końcu uwieczniliśmy się na wspólnych zdjęciach.

A wszystko dlatego, że...
Poznajcie historię uszycia pluszowego misia:

"Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
"*

*zaczerpnięte ze strony miastodzieci.pl