Teatrzyk "Rybak i Żuraw"

Dnia 17.10.2017 r. Gościliśmy w Naszym Przedszkolu aktorów z Artystycznego Studnia "Arlekin" z przedstawieniem "Rybak i Żuraw".

Gdy, jak co dzień rano Akihito wybierał się nad jezioro by zwinąć swe sieci, nawet nie przypuszczał, że ten dzień odmieni całe jego życie. Bo czyż zwykłym może być dzień, w którym znajduje się zaplątanego w liny pięknego żurawia? Dobre serce rybaka nie pozwoliło mu skrzywdzić majestatycznego ptaka, a w zamian za wyleczenie go i wypuszczenie na wolność otrzymał najbardziej niezwykłą nagrodę, o jakiej śmiał marzyć. Jednak nie wszystkim w smak było jego szczęście.. Zawistny wielmoża zapragnął zagarnąć skarb biedaka. Czy powiedzie mu się niecny plan?
---------------------------------------------------------------------------------
Klasyczna japońska baśń ukazująca dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło. Na szczególną uwagę zasługują grające w niej japońskie lalki wielkości dorosłego człowieka.

Zapraszamy do Naszej fotorelacji ';)
Relacja 2017-10-19, 23:29 | autor: Hanna Pietraszko