SZCZĘŚCIE, OPTYMIZM, HUMOR !!!

We czwartek 03.03.2016 roku zaczęliśmy w Naszym "Słonecznym" Przedszkolu, dodatkowo, pracę na nowym programie wychowawczym - Wiem, czuję, rozumiem"- wychowanie do wartości.

Program ten to wspaniałe wprowadzenie dzieciaków w świat wartości, wrażeń i osobistych odczuć. Dzięki wdrożeniu tego programu Nasze Dzieciaki zyskają niezbędną wiedzę na temat uczuć i wartości ważnych w życiu każdego człowieka.

Pierwszym wybranym przez Nas tematem jest temat o "Szczęściu, optymizmie i humorze". Przez dwa tygodnie (tak jak we czwartek i we wtorek) mówiliśmy o powyższych, pozytywnych wartościach. Program dostosowany jest do wieku naszych pociech.

Zaczęliśmy od zabaw ruchowych, później czytaliśmy opowiadanie - "O skrzacie Jasiu, który szukał szczęścia", zrobiliśmy pracę- doprowadziliśmy Jasia do Złotowłosej.

We wtorek dalsza cześć. Znów rozmawialiśmy o szczęściu, zabawiliśmy się w opowieść ruchową - Po szczęście z Jasiem, rozmawialiśmy na temat tego, kiedy my jesteśmy szczęśliwi i ponownie wykonaliśmy pracę- namalowaliśmy szczęście widziane swoimi oczami- czyli oczami dziecka.

Bardzo jesteśmy radzi z tego programu.

Kochani Rodzice - rozmawiajcie z Nami o Wartościach i Uczuciach - to sens Naszego Życia ';}

KOCHAMY WAS!!!
Relacja 2016-03-08, 23:03 | autor: Hanna Pietraszko