Uczymy dzieci programowania - Oto ja i moje zmysły

W minionym tygodniu Pani przeprowadziła z nami kolejne zajęcia z projektu programowanie na dywanie.

Tym razem dotyczyły one nas i naszych zmysłów :)
Widzimy, słyszymy i czujemy... Jednak na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak się dzieje.

Na zajęciach przepracowanych przez Panią rozmawialiśmy o zmysłach, o ich roli i funkcjach, które pełnią w organizmie. Uczyliśmy się również poprawnej orientacji na kartce papieru i umiejętnego określania położenia przy pomocy koordynatów.

Nasze ZADANIA:

Na samym środku maty symbol człowieka się znajduje. a każdy z pozostałych obrazków, inny zmysł symbolizuje.

Dwie kratki nad człowiekiem symbol wzroku umieścimy, dzięki niemu barwy i kształty codziennie widzimy.

Dwie kratki pod człowiekiem symbol dotyku się znajduje. dzięki niemu każdą fakturę przedmiotu dłonią wyczuję.

Słodkie, słone, kwaśne czy gorzkie...o tym zmysł smaku nas informuje, połóż go w lewym górnym rogu... to on daje nam znać, co nam smakuje.

W górnym prawym rogu zmysł słuchu umieścimy, to dzięki niemu wszystkie dźwięki słyszymy.

Łąka pachnie kwiatami, zapach letniej bryzy czuję...to węch na to pozwala, jego symbol w lewym dolnym rogu niech się znajduje.

Pięknie, zadanie zrobione, znajomość kierunków ważna sprawa. Ułóż ostatni symbol, który został w dolnym prawym rogu, bo należą się brawa!
Relacja 2019-09-29, 22:52 | autor: Hanna Pietraszko