Pierwszy Tydzień Czerwca - Wrażenia i uczucia (03.06 - 07.06)

W tym tygodniu rozmawiać będziemy na bardzo istotny w naszym życiu temat Na temat wrażeń i uczuć!!!

Konkretnie omówimy:
*) jak nauczyć się wyrażać emocje
*) Uświadomimy sobie, że w płaczu nie ma nic złego
*) oswaimy się z ciemnością
*) pomyślimy, jak pozbyć się strachu?
*) i troszkę inaczej się pobawimy - otóż poznamy muzyczne opowieści...

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Podczas codziennych aktywności warto rozmawiać z dzieckiem o jego uczuciach i emocjach. Warto podkreślać, że wszystkie uczucia są potrzebne, ważne i dorośli odczuwają je podobnie.

Należy wskazywać dziecku takie możliwości złagodzenia napięcia podczas odczuwania trudnych emocji, które są akceptowalne społecznie.

Można wspierać się literaturą dla dzieci, filmami, bajkami itp. Podczas słuchania, opowiadania czy oglądania bajek warto pytać dziecko: Co bohater czuje w tej chwili? Dlaczego? Pozwoli to wesprzeć rozwój emocjonalny dzieci.

Warto również pamiętać o tym, że nasze dzieci uczą się przede wszystkim przez naśladowanie wzorców. Warto poprzez odpowiednie reagowanie w trudnych sytuacjach być takim wzorem dla swojego dziecka.
Komunikat 2019-06-03, 01:03 | autor: Hanna Pietraszko