Pierwszy Tydzień Maja - Tajemnice książek (06.05 - 10.05)

W tym tygodniu zatopimy się w magii książek. Bo książki umilają czas, rozwijają, pomagają, uczą, bawią i leczą wszystkie rany. Dlatego warto zatopić się w dobrą książkę i cieszyć się dobrze spędzonym czasem ';)

A tematy jakie będziemy realizować to:
Moje ulubione książki
Jak powstaje papier?
Jak powstaje książka?
W księgarni
Lubię czytać – biblioteka

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Przede wszystkim, aby wszechstronnie rozwijać zdolności, wrażliwość, empatię i zainteresowanie literaturą – warto dziecku czytać książki, zgodnie z jego zainteresowaniami. Można prosić dziecko, aby opowiedziało treść znanej baśni lub wymyśliło własną. W codziennych sytuacjach warto pokazywać dziecku prawdziwe pieniądze, przeliczać, określać, co można za nie kupić. Jeśli w pobliżu przedszkola czy domu znajduje się biblioteka, warto tam pójść z dzieckiem, założyć kartę czytelnika i jak najczęściej z niej korzystać.
Komunikat 2019-05-06, 09:59 | autor: Hanna Pietraszko