Czwarty i Piąty Tydzień Kwietnia - Polska to mój dom (23.04 - 30.04)

W tym tygodniu i w przyszłym rozmawiać będziemy o naszym pięknym kraju, bo przecież Polska to mój dom ';)

A tematyka, którą będziemy realizować to:
Polskie symbole narodowe
Warszawa – stolica Polski
Polskie krajobrazy
Szlakiem Wisły
i oczywiście Unia Europejska

Mieszkamy w pięknym kraju i bardzo się z tego cieszymy. Jesteśmy dumni z Naszej Ojczyzny i wiemy, co znaczy być Polakami ';)

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby utrwalić informacje, warto rozmawiać z dzieckiem o tym, w jakim kraju mieszkamy, jakie kraje są sąsiadami Polski, co to znaczy, że należymy do Unii Europejskiej. Warto kontynuować rozpoczęte w przedszkolu rozmowy o tym, w jakich miejscach kraju mieszkają krewni dziecka, wskazywać te miejsca na mapie Polski.
Podczas spacerów i wycieczek warto podkreślać różnorodność fauny i flory naszego kraju, nazywać mijane rośliny. Pozwoli to uwrażliwiać dzieci na piękno otaczającego świata.
Komunikat 2019-04-23, 20:00 | autor: Hanna Pietraszko