Drugi Tydzień Kwietnia - Zbliżają się święta wielkanocne ;) Dbamy o Naszą planetę!!

W następnym tygodniu wypadają święta Wielkiej Nocy!! W niedzielę - niedziela palmowa. Zaczynamy więc stawiać powolni kroki w stronę świąt ';)

Jak robić palmę?
Po co niesiemy palmę?
Co z tą palmą robimy? - te i inne ważne pytania już pukają do drzwi naszego umysłu.

A palmy tworzymy z roślin naszej Ziemi. I taki jest temat tego tygodnia - Dbamy o Naszą Planetę!!!

Bo przecież Ziemia to nasz dom, a my chcemy być jej ekoprzyjaciółmi.
Segregujemy więc odpady, wiemy skąd się bierze prąd? Wiemy również, jak chronić swoją planetę';) I te ważne tematy królować będą w tym tygodniu.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Poprzez codzienne aktywności i uczestnictwo w obowiązkach domowych warto utrwalać wiedzę dzieci dotyczącą segregacji śmieci. Wesprze to nie tylko rozwój poznawczy dzieci i świadomość ekologiczną, ale również umiejętności matematyczne. Podczas spacerów i wycieczek warto zadbać o świadomość ekologiczną dzieci – rozmawiać o potrzebach roślin i zwierząt, o tym, w jaki sposób człowiek ingeruje w środowisko. Warto przeliczać elementy w najbliższym otoczeniu, określać, czego jest więcej, a czego mniej.
Komunikat 2019-04-08, 00:15 | autor: Hanna Pietraszko