Wiemy co jemy, zdrowo żyjemy!!!

W minionym tygodniu nie mogąc się doczekać plonów z naszego zielonego ogródka postanowiliśmy pokazać wszystkim, jak należy zdrowo się odżywiać i zrobiliśmy w Naszym Przedszkolu dzień robienia kanapek.

Ustawiliśmy sobie tzw. szwedzki stół na którym znalazło się wiele zdrowych produktów tak, by każdy mógł zjeść to, co lubi.
Każdy sam robił sobie kanapki, co oznacza, że po pierwsze - doskonaliliśmy swoją samodzielność, po drugie dokonywaliśmy samodzielnych wyborów, po trzecie nazywaliśmy produkty zgromadzone na stole poszerzając swój czynny i bierny słownik, i wreszcie po czwarte,kładliśmy na kanapki to, co najbardziej lubimy, dzięki czemu każdy się najadł i wzmocnił swoje zdrowie.

A wiosną jak wiadomo dobrze jest być zdrowym i korzystać z uśmiechającego się do nas słońca, spędzając coraz więcej czasu na zabawach ruchowych na podwórku ';)

A jak to wyglądało - ZAPRASZAMY - popatrzcie sami ';)
Relacja 2019-03-27, 23:01 | autor: Hanna Pietraszko