Drugi Tydzień Marca - Porządki w ogrodzie (11.03 - 15.03)

W tym tygodniu zakopujemy się w tematykę porządkowo - wiosenną. Otóż będziemy robić porządki w ogrodzie.
Kiedy przychodzi wiosna czas wyruszyć do pracy i pomóc przyrodzie stać się piękniejszą, a także pomóc sobie sadząc witaminki i minerały tak cenne dla naszego zdrowia ';)

Będziemy rozmawiać o tym, co dzieje się po zimie w ogrodzie.
Pomówimy sobie o Cebulach i cebulkach.
Będziemy sadzić i siać.
Zastanowimy się co słychać w ptasich gniazdach?
I oczywiście szukać będziemy wiosny!!!

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby utrwalić informacje o wiosennych zmianach w przyrodzie, warto udać się z dzieckiem na spacer do parku lub lasu, odwiedzić ogródki działkowe lub wybrać się na wycieczkę na wieś.
Możecie Państwo podobnie jak w zeszłym tygodniu obejrzeć z dzieckiem albumy o ptakach powracających na wiosnę, aby utrwalić ich nazwy, obejrzeć film o budzącej się przyrodzie.
Dziecko powinno próbować odczytywać samodzielnie nazwy ptaków, drzew i kwiatów. Podczas spaceru zaś możecie utrwalać przeliczanie i dodawanie różnych obiektów.

ŻYCZYMY UDANEGO TYGODNIA!!! ';)
Komunikat 2019-03-10, 22:34 | autor: Hanna Pietraszko