Pierwszy tydzień marca - W marcu jak w garncu (04.03 - 08.03)

W tym tygodniu temat iście dopasowany do pogody.

Będziemy rozmawiać o tym, jaki jest marzec - a on zmienny jest niesamowicie ';)

Omówimy sobie następujące kwestie: opowiemy o wiosennej pobudce, bo przecież powoli wracają ptaki, a te "nasze zwierzątka" wstają z zimowego snu ';)
Poznamy ciekawe zabawy przy-słowie.
Zastanowimy się jak się ubrać wiosną.
Omówimy kalendarz pogody
A także zabawimy się w marcowe eksperymenty.

Kochani Rodzice....
Będziemy w przedszkolu rozmawiać o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie.
Być może spróbujemy w małych grupkach dzielić się wiedzą z kolegami i koleżankami, by następnie zaprezentować informacje na forum grupy.
Omówimy nieprzewidywalność wiosennej pogody, również na podstawie przysłów i powiedzeń o wiośnie.
A podczas spaceru obserwować będziemy zmieniającą się przyrodę i wiosenną pogodę. Postaramy bawić się w parach i małych grupkach, co nie tylko pozwoli nam dzielić się wiedzą, ale również wesprze nasz rozwój społeczny –umiejętność prowadzenia negocjacji, zawierania kompromisów, współpracy.
Podczas eksperymentów postaramy się utrwalić informacje dotyczące objętości cieczy.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Najwięcej zalet zarówno poznawczych, jak również społecznych, emocjonalnych i fizycznych przyniesie dziecku wycieczka do lasu, na łąkę, do ogrodu, na pole. Mogą Państwo wcześniej przygotować się do tej wyprawy. Warto obejrzeć z dzieckiem albumy, książki i filmy przyrodnicze dotyczące fauny i flory w okresie wiosennym. Warto przypomnieć dziecku podstawowe informacje o gatunkach roślin chronionych w Polsce.
Po powrocie mogą Państwo zrobić z dzieckiem zielnik lub przygotować album ze zdjęciami, który dziecko może zaprezentować w przedszkolu. Większość dzieci zna już wiele liter – można spróbować podpisać zebrane okazy.
Komunikat 2019-03-03, 22:31 | autor: Hanna Pietraszko