Czwarty Tydzień Lutego - Wynalazki (25.02 – 01.03)

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o ważnych sprawach w dziejach ludzkości.

Poruszymy sobie bowiem tematy związane z wynalazkami. Co to jest, po co i kto jest jego pomysłodawcą? Czy to w ogóle potrzebne!!??

Zainteresujemy się tym, jak wyglądały podróże dawniej i dziś

Poznamy historię komputera.

Dowiemy się, jak to było z radiem, telewizją i telefonem.

Na swój sposób przeżyjemy wyprawę w kosmos.

No i oczywiście będziemy wynalazcami!

Mamo i Tato w przedszkolu będziemy rozmawiać o wynalazkach, również tych, które dla współczesnych dzieci są zwyczajnymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Podczas rozmów, oglądania ilustracji w książkach, słuchania opowiadania wspominać będziemy, w jaki sposób te wynalazki powstały (np. radio, telefon, telewizor). Spróbujemy sobie wyobrazić również, jak by wyglądał świat bez nich.
Będziemy uczyłć się współpracy podczas rozwiązywania zadań w parach i gry w „Memory”.
Podczas rozmów i zabaw dotyczących komputera utrwalimy zasady bezpieczeństwa w kontaktach przez internet.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Warto podczas codziennych rozmów z dzieckiem zwracać uwagę na przedmioty, które są innowacyjne, ułatwiają nam życie, jednak nie od razu nazwalibyśmy je wynalazkami. Warto podkreślać, że każdy z nas może wymyślić przedmiot istotny dla innych i wówczas będzie wynalazcą. Można oglądać z dziećmi książki i albumy dotyczące wynalazków, wypraw w kosmos, znanych postaci.
Wyszukiwanie ilustracji przedstawiających przedmioty, których nazwy zawierają poznane już litery oraz odczytywanie prostych wyrazów świetnie wspomogą dziecko w procesie nauki czytania.
Komunikat 2019-02-25, 21:45 | autor: Hanna Pietraszko