Trzeci Tydzień Lutego - W dawnych czasach (18.02 - 22.02)

W tym tygodniu porozmawiamy sobie o dawnych czasach, czyli o tym co było dawno, dawno temu...

Dokładnie porozmawiamy sobie o:
Dinozaurach, czyli stworach z przeszłości.
Poznamy ślady przeszłości – węgiel, bursztyn, sól.
Zastanowimy się, jak żyli ludzie z jaskiń.
Poznamy Wulkan i jego działanie i oczywiście poszukamy śladów przeszłości... hmm - tylko jak my to zrobimy ??? ';) Już Nasza Wspaniała Pani nam wszystko wyjaśni ';)

Aby utrwalić informacje o dinozaurach oraz przeszłości ludzi warto kontynuować rozpoczęte w przedszkolu rozmowy. Oglądanie albumów i książek o tej tematyce jest dla dzieci bardzo interesujące.
W miarę możliwości warto zaprosić dziecko do muzeum, by mogło w praktyce utrwalić
wprowadzone w przedszkolu zasady zachowania się w tym miejscu. Zachęcajmy dziecko do opowiadania o interesujących go rzeczach własnymi słowami. Poszerzanie zasobu słów pomoże dziecku w nauce czytania i pisania.
Komunikat 2019-02-17, 22:48 | autor: Hanna Pietraszko