Czerwony Kapturek w Teatrze Lalek...

Dziś mieliśmy świetny dzień. Wycieczka do Teatru Lalek to strzał w 10 ';)

Zobaczyliśmy się jak wygląda Teatr Lalek od środka, w jaki sposób grają w nim aktorzy i w ogóle, "z czym to wszystko się je".

Cytując za wikipedią "Teatr Lalek to rodzaj teatru, w którym zamiast aktorów w spektaklach grają lalki.

Głównym środkiem wyrazu jest lalka teatralna animowana przez aktora-lalkarza, najczęściej ukrytego za parawanem, czasem występującego razem z lalką na scenie. Lalki mogą też być poruszane przez mechanizm (mechaniczny teatr lalek). Podstawowe typy lalek teatralnych: pacynka, kukiełka, jawajka, marionetka, lalka cieniowa ';)

Dziś byliśmy widzami "Czerwonego Kapturka", gdzie dwaj panowie, Muzyk – Krzysztof Bitdorf i Aktor – Ryszard Doliński poprzez szlachetną błazenadę prowokowali dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej.

Świetnie było zobaczyć tę baśń, napisaną po raz pierwszy w 1697 roku przez Charles’a Perraulta w książce Bajki Babci Gąski, w takiej właśnie, teatralnej odsłonie ';)

Zwiedziliśmy również wystawę teatralną - zresztą zobaczcie sami ';)

A my Dziękujemy za możliwość poznania teatru lalek!!! ';)
Relacja 2019-02-06, 22:17 | autor: Hanna Pietraszko