Czwarty Tydzień Listopada - Zimno, coraz zimniej (26.11 - 30.11)

W tym tygodniu zastanowimy się, jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy.

Porozmawiamy sobie o zapasach robionych na zimę - co dla kogo i dlaczego. Zastanowimy się, jak możemy pomagać ptakom przylatującym do karmnika i jakie to będą ptaki oraz w jaki sposób pomóc możemy innym zwierzętom w tym niezbyt dogodnym okresie. Może nawet wybierzemy się w jakąś lodową krainę... ';)

Zapraszamy do wspólnej przygody!!!

Kochani Rodzice - Wy też możecie wesprzeć swoje dziecko w codziennych aktywnościach...

W codziennych sytuacjach warto przeliczać z dzieckiem różne obiekty, bez ograniczania zakresu liczenia, również posługując się liczebnikami porządkowymi. Bardzo korzystne będzie też podkreślanie, że jedna dłoń czy jedna stopa ma pięć palców, a dwie – dziesięć. W rozmowach z dzieckiem warto z jednej strony podkreślać wagę pomocy zwierzętom zimą, a z drugiej – odpowiedzialność,
jaka się z tym wiąże. Dokarmianie ptaków podczas ciepłych zim może sprawić, że
nie będą potrafiły samodzielnie zdobywać pożywienia. Na podstawie obserwacji pogody warto rozmawiać z dzieckiem o tym, że zmiany w przyrodzie nie zawsze przebiegają typowo. Coraz częstsze ciepłe, bezśnieżne zimy wymuszają zmianę również naszych działań wobec zwierząt.
Dobrymi zabawami, a jednocześnie bardzo rozwijającymi, będą wszelkie rytmiczne zabawy, np. wchodzenie po schodach i sylabizowanie wiersza, głośne liczenie podskoków itp.
Komunikat 2018-11-26, 00:41 | autor: Hanna Pietraszko