Pierwszy Tydzień Października - Dary Jesieni (01.10 - 05.10)

W tym tygodniu omówimy sobie dobrodziejstwa przyniesione Nam przez Jesień.

Pani Jesień oprócz tego, ze przynosi zmienną, czasem niezbyt odpowiadającą Nam pogodę, przynosi też mnóstwo wspaniałych darów, z których korzystamy z pełną radością.

I właśnie o tych darach rozmawiać będziemy. Opowiemy sobie o przepysznych owocach i warzywach, które jemy świeże, z których robimy pyszne dżemy, konfitury, kompoty, z których robimy słoiczki smacznych korniszonów, czyli o produkcji przetworów na zimę. Pomówimy o grzybach, które można zbierać i o takich, których nie można pod żadnym pozorem dotykać.

Jednym zdaniem - rozmawiać będziemy o smakołykach pełnych witamin i tak potrzebnych Nam do codziennego funkcjonowania minerałów.

Mamo i Tato zaproście Nas do wspólnej pracy przy przygotowywaniu zapasów na zimę ';)
Komunikat 2018-09-30, 21:06 | autor: Hanna Pietraszko